گیلان
کد خبر:224520
پ
۱۳۹۹۱۱۳۰۰۰۰۳۸۹_Test_PhotoN
مرغ یکی از اساسی‌ترین کالاهای مردم ؛

نوسانات بازار گیلان در حوزه توزیع مرغ

مرغ یکی از اساسی‌ترین کالاهای مردم بوده و التهاب بازار و کمبود گاه و بی گاه این محصول در گیلان زندگی هر خانوار را با چالش جدی روبه‌رو می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،بنا بر گفته‌های معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با توجه به رشد هفت‌درصدی جوجه ریزی و تأمین نهاده‌های دامی هیچ‌گونه کمبودی در تولید مرغ ندارد‌.

در روزهای کرونایی که مردم نگران سلامتی و امرارمعاش خود هستند در بعضی بازه زمانی گیلان با نوسانات بازار در حوزه توزیع مرغ مواجه می‌شود.

مرغ یکی از اساسی‌ترین کالاهای مردم بوده و التهاب بازار  و کمبود گاه و بی گاه این محصول در گیلان زندگی هر خانوار را با چالش جدی روبه‌رو می‌کند.

نگرانی از کمبود مرغ در استان گیلان در حالی مطرح است که به گفته معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان جوجه ریزی و تولید نسبت به مشابه سال گذشته با افزایش هفت‌درصدی مواجه بودیم.

میر حجت علی‌اکبر نژاد می‌گوید با توجه به وضعیت مناسب جوجه ریزی و تأمین نهاده‌های دامی هیچ‌گونه کمبودی در تولید مرغ نداشته و از مردم درخواست دارد نگرانی خاصی در این مورد نداشته و با آرامش به خرید مرغ مصرفی خود بپردازند.

یکی از عمده دغدغه‌های واحدهای مرغ گوشتی در گیلان تأمین به‌موقع نهاده‌های دامی است به این دلیل و بنا بر  اعلام معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با توجه به وضعیت مناسب جوجه ریزی در نیمه دوم آذر و دی‌ماه به میزان هشت میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه و تأمین نهاده‌های دامی به‌صورت صد درصد برای تمامی واحدهای مرغ گوشتی استان تحویل داده‌شده است.

اکبر نژاد در خصوص سؤال مردم در خصوص میزان توزیع مرغ در سطح بازار گیلان گفت: کشتارگاه‌های استان روزانه بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ تن لاشه تولید می‌کنند که ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن در استان گیلان به قیمت مصوب در حال عرضه و این امر در تمامی شهرستان‌های استان گیلان به‌خوبی انجام‌گرفته و قیمت مرغ بر اساس قیمت ستاد تنظیم بازار، ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان برای مصرف‌کننده است.

به گزارش فارس، گیلان یکی از برترین تولیدکنندگان مرغ در کشور بوده و ۵۰ درصد از تولید مرغ این استان به‌صورت مازاد به استان‌های هم‌جوار به‌خصوص تهران ارسال می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.