گیلان
کد خبر:224583
پ
n00755625-b

باهنر: خیالشان راحت باهنر کاندیدای ریاست جمهوری نمی‌شود!

او هرچند دو دوره است که عطای بهارستان را به لقایش بخشیده اما سیاسی ترین مهندس اصولگرایان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،محمدرضا باهنر، نماینده ادوار مجلس و عضو شورای وحدت با روزنامه خراسان گفت‌وگو کرده است که بخش های مهم آن را در ادامه خواهید خواند:

*من از احمدی نژاد و رقیب احمدی نژاد حمایت نکردم البته جبهه پیروان حمایت کرد. من در همه انتخابات ها بسیار فعال بودم اما در سال ۸۸ اصلا وارد تبلیغات انتخاباتی نشدم و در نهایت هم به محسن رضایی رای دادم .

*امروز وضعیت کشور این طور شده که قوای کشور فقط همدیگر را نقد و به ناکارآمدی محکوم می کنند حتی اتهام نفوذ و جاسوسی می زنند که خیلی ظلم است . این که خودمان را محور حق و بقیه را باطل بدانیم، یک مشی آزار دهنده است و سرمایه اجتماعی را از بین می برد .
*در این {روحانی}دو دوره تماما با اصلاح طلب ها کار کرده و در وزیران روحانی نه در دولت یازدهم و نه دوازدهم قطعا یک اصولگرای جدی نمی بینیم.

*دولت، دولت اصلاح طلبی است و پاسخ گو هم باید آن ها باشند . سال ۹۲ یک اتفاق غیرطبیعی در سیاست افتاد و یک آدم اصولگرا با حمایت اصلاح طلبان رئیس جمهور شد و بعد هم بیشتر با آن ها کار کرد.

از یک جهت معتقدم دولت روحانی دولت بدشانسی بود. زلزله، سیل، تحریم، کرونا، سقوط هواپیما و … بود، به مزاح می‌گویم فقط کوه دماوند آتشفشانی نکرده که اگر آن هم فعال شود از نظر حوادثی که در اختیار روحانی نبوده کامل می‌شود.

*من در زمان احمدی نژاد هم بارها گفتم که اگر مشکلات کشور را سهم دهیم حدود ۳۵تا۴۰ درصد تقصیر تحریم‌هاست و ۶۰ تا ۶۵ درصد هم به بی برنامگی ها و بی عرضگی های داخلی مربوط است. در ابتدای دولت روحانی هم همین حرف را زدم و خود روحانی هم از همین درصدها استفاده کرد. این عدد خیلی عوض نشده اما آن ۶۰ درصد داخلی را هم نمی‌شود همه را روی دوش دولت روحانی تلنبار کرد. مثلا اقتصاد مقاومتی را هیچ کدام از دولت ها و مجالس اصولگرا و اصلاح طلب عمل نکردند و همه مقصر بودیم.

*واقعا برخی وزیران دولت روحانی شبانه روز زحمت می‌کشند. واقعا در اوضاعی که درآمد ۱۰۰میلیارد دلاری نفت ما به کمتر از ۵ میلیارد دلار رسیده ، مملکت را اداره می کنند البته یک جاهایی هم خستگی و نمی توانیم! هست. نباید دو دستی چسبید به مقام و اگر خسته هستیم باید مقام را بدهیم به نسل‌های جوان تر. این که تا آخرین لحظات حیات به مسئولیت ها بچسبیم درست نیست.

*فرض کنید بنده مسئول بشوم، واقعا من الان توان دارم روزی ۱۶ ساعت بدوم؟ البته بگذریم که در یک حکمرانی خوب شاید ضرورت نداشته باشد که یک نفر این قدر بدود . برخی به روسای جمهور ما ایراد می گیرند ، یک بار شنیدم یکی از روسای دولت محضر رهبری بودند و حضرت آقا گفتند گویا شما تا ساعت یک بامداد کار می کنید فرمودند فقط یک توصیه دارم که کار کنید اما از ساعت ۸ شب به بعد تصمیم نگیرید. تصمیمات آن موقع خواب آلود و چرت آلود است.

*یک طنزی هست که بچه ای می گفت غذا نمی خورم و قهر کرد، مادرش گفت برایش غذا بگذاریم آخر شب می خورد بچه گفت من که غذا نمی خورم اما برای هر کسی که گذاشتید کم است. آن بندگان خدا هم قهر کرده بودند و می گفتند کم است….جبهه پایداری تا شب های آخر صبر می کند و در نهایت سهمیه اش را می گیرد.
*خسته نیستم. اصلا رئیس جمهور عاقل که نباید ۱۶ ساعت بدود، رئیس جمهور باید مدیریت کند. اولا روسای جمهور ما این دفعه خیلی زیاد هستند و همه شیفتگی خدمت دارند ان شاءا… من شوخی کردم و گفتم باید تعدادی از این ها را به کشورهای تازه استقلال یافته صادر کنیم . هر کسی هم پیش ما می آید و می خواهد کاندیدا شود می گویم تو یکی کاندیدا نشو تا تعداد کمتر شود. اگر کسی اصرار داشته باشد کاندیدا شود می گویم پس خیالت راحت باشد رقیبی به نام مهندس محمد رضا باهنر نداری!
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.