پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل

🌹جمعه های »شهدایی» احرار/ شهید مدافع حرم مهدی دهقان یزدلی؛ پاسداری که صهیونیست‌ها را به وحشت انداخته بود

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل [1]؛هرجمعه باشما با شهدائیم،🌹جمعه های »شهدایی» احرار/شهید مدافع حرم مهدی دهقان یزدلی؛ پاسداری که صهیونیست‌ها را به وحشت انداخته بود

شهید مدافع حرم مهدی دهقان یزدلی ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۸ متولد شد. چهار ساله بوده که به فلج اطفال دچار شد دکترها از معالجه او ناامید بودند، اما پدر و مادرش به اهل بیت رسول‌الله مخصوصا امام رضا(ع) متوسل شدند و شفای او را گرفتند. وی پس از گذراندن دوره کارشناسی در رشته مدیریت صنعتی مفتخر به پوشیدن لباس سبز پاسداری و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی می‌شود.
این شهید از سال ۱۳۸۳ تا زمان شهادتش مسئول دفتر فرماندهی پایگاه هوایی شهید کریمی، نیروی هوا فضای سپاه پاسداران کاشان بود. وی در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ برای پیوستن به رزمندگان حریم اهل بیت، به جبهه مقاومت در سوریه اعزام می‌شود.
او به‌عنوان نیروی پشتیبان رزم در جبهه سوریه انجام وظیفه می‌کرده است. سرهنگ پاسدار مهدی دهقان یزدلی در نخستین ساعات روز ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ بر اثر اصابت موشک شلیک شده رژیم صهیونیستی به پایگاه هوایی «تی- ۴» در استان حمص سوریه به همراه شش نفر از همرزمانش به شهادت می‌رسد.
یکی از نکات قابل توجه، وحشت مقامات نظامی رژیم صهیونیستی از این فرزند رشید ملت ایران بود. آن‌چنان‌که پس از این حمله، یکی از مقام‌های ارشد وزارت جنگ اسرائیل در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز به شهید «مهدی دهقان یزدلی» یکی از شهدای حمله اسرائیل به تی-۴ سوریه ‌اشاره کرده و گفته است: بارزترین شخصیت کشته شده در این حمله مهدی دهقان، مسئول بخش هواپیماهای بدون سرنشین سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران است.