گیلان
کد خبر:224740
پ
photo_2021-02-02_06-43-21
در حاشیه کارگاه آموزشی اعضای هیأت نظارت تاکیدشد؛

حضور نیروهای انقلابی و جهادی در انتخابات شوراهای شهر و روستا

دبیر اجرایی هیأت عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی گیلان گفت: این هیأت در انتخابات پیش رو به دنبال نیروهای انقلابی و جهادی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،یعقوب جمالی در حاشیه کارگاه آموزشی اعضای هیأت نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی گیلان با تأکید بر تلاش این هیأت برای حضور نیروهای انقلابی و جهادی در انتخابات شوراهای اسلامی افزود: اصل مهم و خط قرمز ما در اجرای انتخابات، قانون است.

وی با بیان اینکه هر شهرستان ۵ عضو در هیأت اجرایی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی دارد گفت: هدف از برپایی این کارگاه آموزشی ، آموزش همه بایدها و نبایدهای انتخابات به ناظران است تا در عمل به قانون هیچ گونه کوتاهی صورت نگیرد.
دبیر اجرایی هیأت عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی گیلان گفت: مسائل مربوط به انتخابات و اصل عمل به قانون، میزان و نحوه تعامل اعضای هیأت نظارت بر انتخابات با سایر دستگاهها و مراجع ذی صلاح برای گرفتن استعلام و انتخاب و معرفی افراد صالح از جمله مسائلی است که در این کارگاه به آن پرداخته می شود.
یعقوب جمالی افزود: علاوه بر این کارگاه آموزشی دو کارگاه دیگر نیز برای آموزش و آگاهی بیشتر اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی برگزار خواهد شد.
میثم نعمت اللهی رئیس آموزش دبیرخانه هیأت مرکز نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مجلس شورای اسلامی هم در این کارگاه آموزشی به آموزش مسائل مربوط به وظایف حقوقی و قانونی هیأت نظارت بر انتخابات، مسائل مربوط به تأیید صلاحیت ها، نظارت ها، بازرسی ها، عدم تأیید صلاحیت ها و رفع ابهامات وظایف قانونی ناظران پرداخت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.