پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل

اظهار نظر بایدن درباره پیام آمریکا به ایران از حمله به شرق سوریه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل [1]،«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره پیام حملات هوایی پنجشنبه آمریکا به ایران، گفت: «شما نمی‌توانید بدون مجازات عمل کنید. مراقب باشید.»

در حمله شامگاه پنجشنبه جنگنده‌های آمریکایی به پایگاه الحشدالشعبی در مرز سوریه و عراق تعدادی از رزمندان الحشدالشعبی شهید و مجروح شدند.

الحشدالشعبی از سازمان‌های نیروهای مسلح عراق به شمار می‌آید و نقش بسزایی در شکست دادن گروه تروریستی داعش در عراق داشته است.

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه جمعه در تشریح تجاوز شب پنجشنبه جنگنده‌های آمریکایی به نقطه‌ای در شرق سوریه گفت که دو جنگنده اف-۱۵ با هفت موشک هدایت شونده نقطه کنترلی در منطقه بوکمال را هدف قرار داده که طی آن ۹ تاسیسات ویران شده و بخشی از دو تاسیسات دیگر نیز تخریب شدند.» (جزئیات بیشتر)

وزارت دفاع آمریکا بامداد جمعه اعلام کرد ارتش این کشور به دستور «جو بایدن» مواضع متعلق به گروه‌های مقاومت را در شرق سوریه بمباران کرده است.

بایدن به ایران: مراقب رفتارت باش!

🔹 رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره پیام حمله هوایی پنج‌شنبه آمریکا به ایران گفت: شما نمی‌توانید بدون مجازات عمل کنید. مراقب باشید.

🔹در حمله شامگاه پنجشنبه جنگنده‌های آمریکایی به پایگاه نیروهای مقاومت در مرز سوریه و عراق تعدادی از رزمندگان حشدشعبی شهید شدند. این حمله با دستور بایدن انجام شده بود.