پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل

نتایج دیدارها/ جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال؛ صدرنشینی پرسپولیس، امیدواری سپاهان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل [1]،هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، امروز (شنبه) با برگزاری پنج دیدار پیگیری شد که در نخستین بازی امروز پدیده و پرسپولیس به تساوی رسیدند.

پرسپولیس در شرایطی که فرصت داشت زودتر از سپاهان به امتیاز ۴۰ برسد و صدرنشین شود، مقابل پدیده به تساوی یک ـ یک دست یافت. این تساوی پرسپولیس را ۳۸امتیازی کرد و این تیم موقتاً به صدر جدول رسید، اما از دست رفتن دو امتیاز دیگر می‌تواند برای پرسپولیس مشکل‌ساز شود. پدیده نیز ۲۴امتیازی شد و به رتبه دهم جدول رسید.

تراکتور که یکی دیگر از مدعیان لیگ به‌شمار می‌رود، در خانه به مصاف مس رفسنجان رفت که دو تیم به تساوی بدون گل دست یافتند. تراکتور با این تساوی خانگی ۲۷امتیازی شد و در رتبه پنجم جدول ایستاد و مس رفسنجان نیز با رسیدن به امتیاز ۲۵ در جایگاه هشتم قرار گرفت.

نساجی مازندران که در انتهای جدول بود، برد خوبی مقابل نفت مسجدسلیمان کسب کرد و امیدوار بود به رتبه‌های بالاتر برسد، اما برد ۲ بر صفر جایگاه این تیم را تغییر نداد و نساجی با ۱۶ امتیاز همچنان در رتبه پانزدهم است. دلیل عدم تغییر جایگاه نساجی، برد ذوب‌آهن مقابل صنعت نفت بود که این تیم را به امتیاز ۱۷ رساند تا ذوب‌آهن جایگاهش را در پله چهاردهم حفظ کند.

دیدار پایانی امروز هم میان استقلال و پیکان بود؛ در شرایطی که با توقف پرسپولیس مقابل پدیده، آبی‌پوشان این فرصت را داشتند تا امتیاز خود را با صدر جدول و رقیب سنتی‌شان کم کنند، اما تساوی خانگی استقلال تغییری در شرایط این تیم ایجاد نکرد. استقلال ۳۴امتیازی شد و در رتبه سوم جدول باقی ماند و پیکان نیز ۲۵امتیازی شد تا در پله دهم باقی بماند.

نتایج دیدارهای برگزارشده از هفته نوزدهم به‌شرح زیر است:

آلومینیوم اراک صفر ـ فولاد خوزستان صفر
پدیده مشهد یک ـ پرسپولیس یک
تراکتور تبریز صفر ـ مس رفسنجان صفر
نفت مسجدسلیمان صفر ـ نساجی مازندران ۲
ذوب‌آهن اصفهان یک ـ صنعت نفت آبادان صفر
استقلال صفر ـ پیکان صفر

برنامه دیدارهای باقی‌مانده از هفته نوزدهم به‌شرح زیر است:

دوشنبه، ۱۶ فروردین
سایپا ـ سپاهان اصفهان، ساعت ۱۶:۳۰
گل‌گهر سیرجان ـ ماشین‌سازی تبریز، ساعت ۱۶

جدول رده‌بندی لیگ برتر در پایان روز دوم از هفته نوزدهم:

لیگ برتر فوتبال , تیم فوتبال پرسپولیس , تیم فوتبال استقلال , تیم فوتبال سپاهان اصفهان ,

به گزارش تسنیم، با نتایج رقم‌خورده در بازی‌های انجام‌شده، این فرصت در اختیار سپاهان قرار دارد که با پیروزی مقابل سایپا فاصله‌اش را با پرسپولیس و استقلال بیشتر کند.