گیلان
کد خبر:226557
پ
روحانی-رییس-جمهور-۷۶۸x535

روحانی: برای ۱۰۰ روز پایانی دولت برنامه داریم

آقای روحانی گفت: در ۱۰۰ روز اول دولت افتخاراتی داشتیم، امیدواریم در ۱۰۰ روز پایانی دولت هم قدم‌هایی را برای خدمت به مردم برداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،آقای روحانی گفت: در ۱۰۰ روز اول دولت افتخاراتی داشتیم، امیدواریم در ۱۰۰ روز پایانی دولت هم قدم‌هایی را برای خدمت به مردم برداریم.

​آقای روحانی در ادامه سخنان خود در دیدار جمعی از فعالان حوزه زنان و خانواده گفت:گاهی می‌گویند چرا وزیر خانم انتخاب نکردی، بهرحال توان ما محدود است و دستمان باز نیست؛ حتی در دولت یازدهم دو خانم را بعنوان وزیر انتخاب کرده بودم، ولی نشد.

رئیس جمهور تاکید کرد: من گفتم یک برنامه صد روزه دارم و یک برنامه ۴ ساله؛ امیدوارم بتوانیم در برنامه صد روزه پایانی قدم‌هایی را برای خدمت به مردم برداریم.

آقای روحانی افزود: امروز زنان در بخش‌های آموزش در مدارس، دبیرستان‌ها و به ویژه هیات‌های علمی دانشگاهی حضور فعال و نقش والایی دارند.

رئیس جمهور با تاکید بر توانمندسازی زنان افزود: بسیاری از زنان پس از پایان فصل کشاورزی می‌توانند به صنایع دستی و کار‌های دیگر روی بیاورند که هم از لحاظ مالی توانمند شوند و هم از لحاظ روحی اغنا شوند.

آقای روحانی با اشاره به اینکه در خانه ماندن برای زنان کسالت آور است و فشار روحی می‌آورد گفت: معاونت زنان و خانواده در ۸ سال گذشته کار‌های مهم و ارزشمندی انجام داده اند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در گذشته زنان بیشتر در بخش‌های علمی فعال بودند، ولی امروز در بخش‌های مدیریت هم فعال هستند افزود: حضور زنان در بخش مدیریت در دولت یازدهم و دوازدهم از ۵ درصد به ۲۶ درصد افزایش یافت و امیدواریم این رقم تا پایان دولت به ۲۷ درصد برسد.

آقای روحانی به حضور فعال زنان در استانداری‌ها و فرمانداری‌ها اشاره کرد و گفت: برخی از زنان به عنوان فرماندار و در سمت‌های معاونت در استانداری‌ها و فرمانداری‌ها بسیار خوب تلاش می‌کنند و هرجا مسئولیتی به آن‌ها واگذار شده است بهتر از مردان عمل کرده اند.

رئیس جمهور با تاکید بر نقش بانوان در تاب آوری اجتماعی، ​آموزش و مهارت آموزی از حاضران در جلسه خواست تا درخواست هایشان را برای پی گیری به دولت ارائه دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.