پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل

مراسم هفتمین روز شهادت “سردار فاتح نبل و الزهرا” در رشت برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل [1]،مراسم هفتمین روز شهادت سردار محمدعلی حق‌بین فاتح نبل و الزهرا عصر امروز با حضور همرزمان شهید و مردم ولایتمدار و مؤمن گیلان در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

یکی از روایتگران دوران دفاع مقدس و از رزمندگان مدافع حرم نیز در این مراسم ضمن بیان خاطراتی از سردار حق‌بین در جبهه مقاومت اظهار داشت: سردار حق‌بین را از زمان جبهه و جنگ می‌شناختم و او چه در زمانی که فرمانده گردان شد و چه در زمانی که فرمانده لشکر شد همچنان اخلاق دوران جبهه را داشت.

رضا فخاری با اشاره به ادب، حیا، شجاعت، اخلاص و خاکی بودن سردار حق‌بین خاطرنشان کرد: او یک عمر در کنار یاران شهیدش همچون اصغریخواه، رضوانخواه ، حسین املاکی، حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدا زیست و امروز مهمان شهدا است.

وی با بیان اینکه اینکه سردار حق‌بین انسان بسیار بزرگی بود و یک عمر برای شهدای شمال غرب، جبهه مقاومت و دوران دفاع مقدس میدان‌داری کرد ابراز داشت: خانواده‌اش نزدیک به ۱۲ شهید تقدیم نظام کرده است.

به گزارش تسنیم، در این مراسم، پیام تسلیت خانواده‌های شهدای مدافع حرم استان گیلان خطاب به خانواده سردار شهید محمدعلی حق‌بین قرائت شد.

سردار محمد علی حق‌بین عصر روز ۳۱ فروردین سال ۱۴۰۰ بر اثر بیماری کرونا به همرزمان شهیدش پیوست.

فرماندهی لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان، فرماندهی قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) و مشاور علی فرمانده نیروی زمینی سپاه بخشی از فعالیت‌های سردار حق‌بین بود.