گیلان
کد خبر:227392
پ
download (1)
تدوین و تبیین معارف اصیل اسلامی

توصیه امام صادق(ع) به جوانان امروز/ چگونه شیعه از نابودی نجات پیدا کرد؟

در دوران امامت امام صادق (ع) تحول فراوانی در حرکت شیعه به وجود آمد.

 پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل:حجت الاسلام سید مهدی واعظ موسوی، کارشناس مذهبی و خانواده  درباره جامعه دوران امام صادق (ع) گفت: مهمترین ویژگی امام صادق (ع) این بود که موفق شدند به تدوین و تبیین معارف اصیل اسلامی در شیعه بپردازند. تا زمان امامت ایشان برای سایر ائمه امکان پرداخت به تدوین معارف در فقه شیغه فراهم نشده بود. در زمان امام صادق (ع) به دلیل سقوط بنی امیه و قدرت گرفتن بنی عباس فرصتی پیش آمد که در پهنه گسترده‌ای معارف اصیل اسلامی ناب شیعی تدوین و تبیین شود.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: امروزه نیز در جهانی زندگی می کنیم که اندیشه‌های گوناگون و افکار التقاطی خصوصا در فضای مجازی عرضه می‌شود. پس باید عصر ما همانند امام صادق (ع) باشد یعنی حوزوی ها باید پاسخ گوی شبهات باشند و افکار ناب شیعی را در قالب نو مدون کنند. جوان امروزی نمی تواند در فضای مجازی افکار تزویر شده یعنی آمیخته به حق و باطل را تشخیص دهد.

وی افزود: امام صادق (ع) خطاب به نوجوانان و جوانان فرمودند: “یا معشرالاحداث! لا تاتوالروساء و تکونوا الاذناب” ای نوجوانان! با مشت گره کرده دنباله روی رؤسا نباشید! افرادی که روزی سر (راس) بودند به زودی به پایین کشیده می شوند” یعنی جوانان سراغ احزاب گوناگون نروید و هیجان مدار نباشید. این ها شما را احساساتی می کنند تا در جهت اهدافشان از شما سوء استفاده کنند.

حجت الاسلام مهدی واعظ موسوی درباره پیام امام ششم شیعیان به جوانان توضیح داد: پیام امام صادق (ع) به جوانان این است که در عرصه های سیاسی، اجتماعی و معنوی، از احزاب گوناگون، عرفان‌های وارداتی و جریانات التقاطی دنباله روی نکنید؛ زیرا این ها جوانان را منحرف می کنند. زیرا اگر جوان اندیشه مدار و پر مطالعه باشد و روحیه تحقیق داشته باشد. جذب این جریانات نمی شود و هوشیار است و این نشان دهنده استفاده جوان از معارف الهی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.