گیلان
کد خبر:227786
پ
۱۴۰۰۲۰۰_۸۷۴
واکنش کاربران به مناظره نخست

واکنش کاربران به مناظره نخست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،بخش دوم بسته خط‌ و ربط گزیده‌ای از مناظره‌ نخست نامزدهای ریاست جمهوری و حواشی اطراف آن را برای مخاطبان آماده کرده است  بخش دوم «خط و ربط» بیستم به اخبار حین مناظره‌ و پس از اتمام آن اختصاص دارد. در بخش اول قسمت‌های خواندنی صحبت‌های نامزدها از نظر شما می‌گذرد. […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،بخش دوم بسته خط‌ و ربط گزیده‌ای از مناظره‌ نخست نامزدهای ریاست جمهوری و حواشی اطراف آن را برای مخاطبان آماده کرده است

 بخش دوم «خط و ربط» بیستم به اخبار حین مناظره‌ و پس از اتمام آن اختصاص دارد. در بخش اول قسمت‌های خواندنی صحبت‌های نامزدها از نظر شما می‌گذرد.

محسن رضایی| از سلطان‌سازی برای شکر و روغن تا استاد جاخالی دادن

۸ سال پیش در همین مکان در مقابل آن کلید بی‌خاصیت اسکناس ۱۰۰۰ تومانی را نشان دادم. به جیبتان و به حقوق کارگران نگاه کنید و ببینید امروز ما چه وضعی داریم.

شما رانت خواران را با ارز ۴۲۰۰ تامین مالی کردید اما برای محرومان همان قیمت واقعی یارانه ۴۵ هزار تومانی در سال‌های قبل که ۲۰ دلار بوده و الان ۴۵۰ هزار تومان است را میگویید ندارید؟

آقای همتی شما منبع برای سلطان سازی در شکر و روغن … داریم اما منبع برای مستضعفین نداریم؟!

 آقای همتی چه اقتصاددانی است که دلار را از ۸۰۰۰ تومان به ۲۱۰۰۰ تومان رسانده است؟

همتی نماینده روحانی است. از او می‌پرسیم چرا این طور شده؛ می‎گوید من کاره‌ای نبودم و خبر ندارم.  همتی استاد جاخالی دادن شده؛ آیا به این شکل می‌خواهید کشور را اداره کنید؟

عبدالناصر همتی| از حمله به مدرک تحصیلی زاکانی تا حمایت تمام قد از روحانی

من نماینده روحانی نیستم؛ من از بانک مرکزی کنار گذاشته شدم به خاطر اختلاف نظر، اما باید بگویم اقای روحانی قوی‌تر از سایر اقایان حاضر در اینجاست، چه به لحاظ سیاسی، چه به لحاظ سیاست خارجی و دنیا دیدگی.

وعده‌های نامزدها امکان تحقق ندارد. من اقتصاددان هستم و دوست ندارم برای رای‌آوردن دروغ بگویم.

اگر دوستان می‌خواهند جواب‌شان را بدهم همین‌جا قول بدهند که تا پایان انتخابات هستند وگرنه خطابم به آقای رئیسی خواهد بود. سه نفر شروع کردند به زدن من که جواب‌شان را خواهم داد.

آقای جلیلی ۲۰ سال است بیانیه می‌خوانید و کشور بدبخت کرده‌اید.

آقای زاکانی خواهش می‌کنم از پوششی دربیایید. شما اصلا دو کلاس سواد اقتصادی دارید؟ دهان مرا باز نکنید.

آقای رضایی شما می‌گویید من اقتصاددان هستم اما من که می‌دانم اساتید را صدا می‌کردید بیایند دفترتان از شما امتحان بگیرند.

آقای رئیسی شما هم اول مشکلات قوه قضاییه را حل کنید بعد بیایید سراغ قوه مجریه.

من به آقای رئیسی احترام ویژه قائلم اما ما اینجا رقیب هستیم و من مجبورم برخی حرف‌ها را بگویم. شما رئیس قوه قضاییه هستید؛ آیا به من امان‌نامه می‌دهید که بعد از مناظره‌ها مرا پیگیری قضایی نکنند؟

آقای جلیلی به حرف‌های من نخندید، این حرف‌ها گریه دارد. من خواهش می‌کنم شما و نهادهای‌تان پای‌تان را از اقتصاد بیرون بکشید تا اقتصاد درست بشود.

فکر می‌کردم آقای زاکانی پوششی هستند اما حالا متوجه شدم ایشان سوپر پوششی هستند و من وقتم را صرف پاسخگویی به ایشان نمی‌کنم.

افتخار می‌کنم که نگذاشتم اقتصاد کشور ونزوئلایی شود. آمده‌ام رییس‌جمهور شوم که اقتصاد کشور مثل کره‌شمالی نشود. آمده ام نگذارم اقتصاد کشور، اقتصاد کره شمالی شود.

محسن مهرعلیزاده|از حمله به سواد رئیسی تا حمایت از یک جاسوس!

 آقای رئیسی شما در کارهای کلاسیک ۶ کلاس سواد دارید و با این سواد نمی‎شود اقتصاد را اداره کرد.

آقای رئیسی شما سندروم پست بی‌قرار دارید.

شما اگر دل‌تان برای اقتصاد می‌سوزد در همین قوه قضاییه به کارتان ادامه بدهید. شما چرا در آن‌جا هوس ریاست‌جمهوری کرده‌اید؟

من مهندس مکانیک هستم از ۲۵ سالگی آچار به دست بودم. کیش را از صفر به عنوان منطقه آزاد ایجاد کردم. آنچه در دانشگاه خواندم در عمل هم اجرا کردم.

کاوه مدنی فردی بود که حضورش در محیط زیست مغتنم بود اما او را جاسوس خواندند.

الان روستاییان علاقه‌ای به ماندن در روستا ندارند اگر منابع بانکی به سمت روستاها برود وامها به آن سمت برود و هر شهرستانی خودش پایتخت باشد این مهاجرت معکوس می‌شود.

قاضی زاده هاشمی| حاشیه‌سازی‌ها نشان داد بی‌برنامه‌اید/ شاهد مافیای بزرگ واردات هستیم

ای کاش رئیس بانک مرکزی خود را مسئول حفظ ارزش ریال بداند تا دلار.

 اینکه برخی بحث را از مناظره اقتصادی به حاشیه می‌برند نشان می‌دهد که مانند گذشته‌شان برنامه‌ای برای اداره کشور ندارند.

بزرگترین رانت داده شده در کشور، وام بانکی است چون نرخ سود تسهیلات زیر نرخ تورم است و این موضوع به اون انگیزه می‎دهد که هیچوقت بدهی خود را صاف نکند.

 دولت باید زانوی خود را از گردن مردم بردارد.

متاسفانه شاهد مافیای بزرگ واردات هستیم که با برخورداری رانت‌های مختلف  تولید را تهدید می‌کنند.

واردات، تولید را تهدید می‌کند و از مبادی رسمی قاچاق صورت می‌گیرد. در فصل برداشت برنج در کشور برنج از خارج وارد می‌شود!

زاکانی: باید نوبل شیمی بگیرید/ از طرف روحانی و همتی از مردم عذخواهی می‌کنم

دولت روحانی با پول از جیب مردم و تورم ارتزاق کرد؛ هیچکس مسئولیت دولت را نمی پذیرد؛ نه همتی نه روحانی مسئولیت دولت را نمی پذیرند انگار که از فضا آمدند!

ما داریم باهم مناظره می‌کنیم اما دوستان دارند انشاء می‌خوانند. اینجا جای انشا خواندن نیست، جای پاسخ‌دادن است.

آقای همتی ما را به دروغ گویی متهم کردید. خواهش می‌کنم به کسی تهمت نزنید وگرنه ما مجبور می‌شویم حقایقی بگوییم که اوقات‌تان تلخ می‌شود.

می‌گویید اقتصاددان هستم اما باید به شما جایزه نوبل شیمی بدهند که این‌گونه پول ملی را نابود کردید.

بزرگترین خدمتی که آقای همتی باید می‌کرد این بود که به بانک مرکزی نظارت می‌کرد.

اینکه آقای همتی می‌گوید من پوششی هستم راهبرد ستادهای رقیب برای تخریب بنده است. اگر می‌ترسید و می‌دانید که با فساد مبارزه جدی خواهم کرد، این را هم بدانید که با این حرف‌ها از میدان کنار نخواهم رفت.

اگر بنا به نامزد پوششی باشد همتی اصلی‌ترین پوششی است که آمده ۸ سال گند دولت را بپوشاند. شما به جای قرارگاه اقتصادی، قرارگاه مرغ زدید.

سعید جلیلی|از انتقاد به رویکرد نمایشی تا دعوت همتی به مذاکره 

برخی می‌گویند ما راهکارها را بلدیم اما مسئله اینجاست که پس چرا پیاده‌سازی نمی‌شود.

جناب آقای همتی شما می‌فرمایید تمام مشکلات کشور FATF است. همین رویکرد نمایشی است که کشور را  به اینجا رسانده است.

آنچه که مبرهن است این موضوع است که شما نمی‌توانید و ما می‌توانیم. عرصه مناظرات هم برای این است که مردم این مسائل را بفهمند.

اگر ما می‌خواهیم در چهارسال آینده جهش ایجاد کنیم نباید معطل کشورهای خارجی ماند.

از آقای همتی دعوت می‌کنم که بعد از این برنامه در شبکه‌های اینترنتی با بنده به مناظره بنشینند.

من می‎گویم می‎شود، اگر بگوییم نمی‎توانیم یعنی عده‎ای ناتوانی خود را به اداره کشور نسبت می‌دهند.

در ۸ سال گذشته از بسیاری شهرک‌های صنعتی بازدید داشتم و با ۲۴ صنف جلسه برگزار کردم. در جلساتی که داشتم ۱۶ مسئله به‌عنوان موانع تولید مطرح شده است.

یکی از مسائل، مشکل تامین مالی است. اگر ما الان ۲ هزار میلیارد تومان خلق پول می‌کنیم چگونه کسانی که در کار تولید هستند مشکل‌شان مسائل مالی است؟

۸ سال پیش وعده‌هایی دادند اما دلار چند برابر و تحریم‌ها دو برابر شد.

معنی اقتدار تند حرف زدن نیست، رئیس‌جمهور باید به موقع تصمیم بگیرد و قولش عملی شود. کارها با نمایش به نتیجه نمی‌رسد، کار باید واقعی باشد.

به قول سردار سلیمانی وقتی در زمین آب را ول کردید، خودش به درخت نمی‎رسد، باید دنبالش بروید.

سید ابراهیم رئیسی|ماجرای دروازه‌بانی که ۱۷ گل خورد/ شما باید بگوئید چرا داد همه را در آوردید

خسته نشدید از این همه تهمت و اهانت به من؟ اگر مشکل مردم با اهانت کردن به من حل می‌شود این کار را بکنید.

اولین بار در تاریخ سیاسی کشور می‌دانید چه کسی دور پیش آمد و گفت من نامزد پوششی هستم. از دوستان خودتان بودند.

شما باید پاسخ بدهید چرا داد همه را در آوردید. یکی از دغدغه‌های مردم بی‌صداقتی برخی از مسئولان است.

به من اعتراض می‌کنید که چرا رفتم دنبال احیای کارخانه‌ها؟! سوال این است که چرا شماها دنبال این کارها نرفتید؟ شما هم می‌رفتید چند کارخانه را احیا می‌کردید.

مردم دنبال دعواهای اقتصادی نیستند و این را می‌خواهند که مدیری مقتدر بیاید و کارشناسان را برای حل مشکلات به صف کند.

برخی سال ۹۶ در همین سالن گفتند اگر رئیسی بیاید دلار ۵ هزار تومان می‌شود، الان شده ۳۰ هزار تومان

می‌گفتند اگر ما نبودیم مملکت قحطی می‌شد؛ مثل دروازه‌بانی هستند که ۱۷ گل خورده و می‌پرسیم چرا ۱۷ گل خوردی؟ می‌گوید اگر من نبودم ۳۰ گل می‌خوردیم.

ما در فضای مجازی عقبیم. من از بچه‌ها سوال می‌کنم، شما بازی که می‌کنید، چقدر وسط بازی حال‌تان گرفته می‌شود؟ خب زیرساخت‌ها مشکل دارد.

من خوم در فضای مجازی هستم و ۲ میلیون فالوور دارم و در جریان هستم. در این زمینه کار زیادی باید انجام داد و ما اصحاب ما می‌توانیم هستیم.

کاندیدا توئیت|آخرین توئیت‌ نامزدها پس از پایان مناظره

کاربران شبکه‌های اجتماعی هم در حین و پس از مناظره نخست در این باره تولید محتوا کردند که گوشه‌ای از این واکنش‌ها در ادامه آمده است.

علی نادری
پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی آ. #رییسی با موضوع «ارث بلا وارث» در سال ۱۳۸۰ با نمره عالی دفاع شد و تز دکتری هم با عنوان «تعارض اصل و ظاهر در فقه و حقوق» با نمره ممتاز دفاع شد. محقق داماد استاد راهنمای این تز دکتری بود.

سیب‌ سا
همتی می‌گه آقای رئیسی چرا جای سر زدن به کارخونه‌ها، به زندان‌ها سر نمی‌زدید؛ اخبار رو اگه چک می‌کرد می‌دید که اتفاقا به زندان‌ها هم خیلی بیشتر سر زده و رسیدگی کرده و کنارش به فکر کارخونه‌ها و حل مشکلات اقتصادی هم بوده تا جایی که ازش بر میومده بوده.

مرتضا قربانی
سال پیش موقعی که روحانی تو همین استودیو داشت حرف های الان همتی رو میزد دلار ۳هزار و هشتصد تومن بود
هیچی دیگه خدافظ

دیبی
آقای همتی، ببخشید که تو این هشت سال اقای جلیلی رییس بانک مرکزی بود و اقای رییسی رئیس جمهور! حلال کنید!

اکبری
با دفاعی که مهرعلیزاده از کاوه مدنی جاسوس کرد باید گفت این رئیس جمهور بشه نمیذاره بقیه گاندو رو ببینیم

emami6200
همتی و مهرعلیزاده به روشنی و کاملا دقیق، عصاره دولت ۸ ساله اصلاح طلبان هستند. بی برنامه، بی مسئولیت، پاسخگو نبودن، تهمت زن، دروغگو، اجازه ندادن رشد و مطرح شدن افراد متعهد و با برنامه و انداختن مشکلاتی که خود دلیل آن بودن، بر گردن دیگران همین گونه، مردم بیچاره و دلسرد شده‌اند.

وحید یامین پور
تحلیل من این است که تصویر و فراکلام آقای #رئیسی توانست برای آن گروه که هنوز کاندیدای خود را انتخاب نکرده‌اند، تا حد زیادی مقبول واقع شود.

جواد نیکی ملکی
مناظره اقتصادی بود اما ظاهرا جدی‌ترین ۲قطبی حولِ #اخلاق شکل گرفت؛ متانت در مقابل پرخاشگری و صداقت در مصاف با دغل‌بازی کاندیداهای پوششی روحانی بازنده و آقای رئیسی پیروز این ۲قطبی شدند #دولت_ضدفساد

محمدصالح مفتاح
مهرعلیزاده فحش را از روی کاغذ می‌خواند. یعنی برنامه‌اش از قبل بوده که توهین کند!

رستم قاسمی
ادبیات، عصبیت و توهین های آقای همتی نشان داد که ایشان همان حسن روحانی است! اما تنها قبا را با کت شلوار و ریش بلند را با صورت صاف تغییر داده است! یادمان باشد دلار ۳هزارتومانی را همین روحیه به دلار ۲۵ هزارتومانی تبدیل کرد.

منصور مظفری مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد هم گفته: متاسفانه دو کاندیدای اصلاح‌طلبان در این مناظره کارنامه خوبی از خود نشان ندادند و برای اینکه بتوانند ضعف‌های دولت را بپوشانند، از ابتدا تخریب حضرت آیت الله رئیسی را شروع کردند. او تأکید کرده: به عنوان یک اصلاح‌طلب می‌گویم که نمره قبولی در این مناظرات را آیت الله رئیسی دریافت کردند و ما اصلاح طلبان متاسفانه در این مناظره باختیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.