گیلان
کد خبر:228018
پ
unnamed(32)
🌷 «یادی که دردلهاهرگزنمی میرد یادشهیدان است» 🌷

🌹جمعه های »شهدایی» احرار/شهید جمال رضی؛ مدافع حرمی که به نیت شهادت وارد سپاه شد

حتی موقع تسویه حساب از محل کار قبلی‌اش نیز، مسئول مربوطه زیر برگه تسویه حسابش به شوخی نوشت ان‌شاءالله شهید بشی!

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل؛هرجمعه باشما با شهدائیم،/🌹جمعه های »شهدایی» احرار/شهید جمال رضی؛ مدافع حرمی که به نیت شهادت وارد سپاه شد.

شهید مدافع حرم جمال رضی، ۱۹ اسفند سال ۱۳۶۰ در تهران متولد شد اما در روستایی از توابع شهرستان آستانه ‌اشرفیه بزرگ شد. وی از همان دوران مدرسه، فعالیت خود را در بسیج آغاز کرد و در جوانی به عضویت سپاه در‌آمد.

وی به طور داوطلبانه برای دفاع از حرم راهی سوریه شود. وی پس از نشان دادن رشادت‌های فراوان در مبارزه با داعش، سرانجام ۱۴ فروردین سال ۱۳۹۵ به شهادت رسید.

وی نیز از مدافعان حرمی بود که یک دهه قبل، با نیت و پیش‌بینی شهادت به سپاه پاسداران انقلاب پیوسته بود.

یکی از دوستان شهید تعریف می‌کرد: «روزی جمال گفت که می‌خواهد در سپاه مشغول شود. ما به شوخی گفتیم تو می‌خواهی بیایی در سپاه چه کارکنی؟ خواستیم کمی سربه‌سرش بگذاریم. او هم گفت دوست دارم پاسدار بشوم، می‌خواهم فرد موثری برای سپاه بشوم ومن گفتم آخرش چی؟ جمال به من نگاه کرد و خندید و گفت: «آخرش هم شهادت است دیگر.» در دلم گفتم «این را ببین! این همه توجنگ بودیم شهید نشدیم، تازه از راه رسیده می‌خواهد شهید بشود!»

حتی موقع تسویه حساب از محل کار قبلی‌اش نیز، مسئول مربوطه زیر برگه تسویه حسابش به شوخی نوشت ان‌شاءالله شهید بشی! آن روز همه این حرف‌ها شوخی بود.

بعد از اینکه خبر شهادتش از طرف دوستان به من رسید ناخواسته حرف‌های ۱۰ یا ۱۲ سال پیش بیادم افتاد که این جمال عجب حرفی زده بود و کلی‌گریه کردیم.»

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.