گیلان
کد خبر:228549
پ
۶۸۲۹۷۲_۵۰۸

🌹جمعه های »شهدایی» احرار/ برگی از زندگی شهید «مهدی‌ تائب‌ آلاله‌گورابی‌»،شهرستان فومن

شهید «مهدی‌ تائب‌» در بیست‌ و نهم‌ اردیبهشت‌ ۱۳۶۵ در منطقه‌ی‌ مهران‌ به‌ شدت‌ مجروح‌ شد. او را به‌ بیمارستان‌ نمازی‌ شیراز منتقل‌ کردند، اما براثر جراحات‌ شدید وارده‌ در این‌ تاریخ‌ به‌ شهادت‌ رسید و در نهایت در گلزار شهدای‌ فومن‌ به‌ خاک‌ سپرده‌ شد.

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل؛هرجمعه باشما با شهدائیم،/🌹جمعه های »شهدایی» احرار/ برگی از زندگی شهید «مهدی‌ تائب‌ آلاله‌گورابی‌»،شهرستان فومن.

شهید «مهدی‌ تائب‌ آلاله‌گورابی‌» فرزند حاج ابراهیم،‌ به‌ سال‌ ۱۳۴۳ در روستای‌ آلاله‌گوراب‌ تولد یافت‌. تحصیلات‌ خود را در زادگاهش‌ آغاز نمود و پس‌ از طی‌ دوره‌ ابتدایی‌، تا سال‌ دوم‌ به‌ ادامه‌ی‌ تحصیل‌ پرداخت‌ و از آن پس، به‌ خاطر کمک‌ به‌ پدرش‌ در کار کشاورزی و تأمین‌ مخارج ‌خانواده،‌ از ادامه‌ی‌ تحصیل‌ باز ماند. مدتی‌ از کار و تلاش‌ او در کنار خانواده‌اش‌ گذشت‌، تا اینکه‌ زمان‌ خدمتش‌ فرارسید و

به عنوان‌ مشمول ‌سپاه‌ (سرباز سپاه‌)، به‌ خدمت‌ مقدس‌ سربازی‌ رفت‌. در حین‌ خدمت‌ او که‌ مصادف‌ با اواسط سالهای‌ جنگ ‌ایران‌ با عراق‌ بود، به‌ مناطق‌ جنگی‌ اعزام‌ شد و دلیرانه‌، از مملکت‌ و ناموس‌ خود به‌ دفاع‌ پرداخت‌، تا اینکه‌ در بیست‌ و نهم‌ اردیبهشت‌ ۱۳۶۵ در منطقه‌ی‌ مهران‌ به‌ شدت‌ مجروح‌ شد.

او را به‌ بیمارستان‌ نمازی‌ شیراز منتقل‌ کردند، اما براثر جراحات‌ شدید وارده‌ در این‌ تاریخ‌ به‌ شهادت‌ رسید و در نهایت در گلزار شهدای‌ فومن‌ به‌ خاک‌ سپرده‌ شد.

شهید مهدی‌ تائب‌ از نظر اخلاقی‌، فردی‌ مهربان‌ و با محبت‌ بود. کمک‌ به‌ مردم‌ از بارزترین‌ کارهای‌ او در زندگیش‌ بود. از کار و تلاش‌ خسته‌ نمی‌شد و کار را برای‌ خود عیب‌ نمی‌دانست‌. در سختی‌ها صبور بود و به‌ جنگ‌ با مشکلات‌ زندگی‌ می‌رفت‌.

بار آخر‌ که‌ به‌ منطقه‌ی‌ جنگی‌ می‌رفت‌، گفت: آخرین ‌باری‌ است‌ که‌ به‌ مرخصی‌ می‌آید و دیگر به‌ مرخصی‌ نخواهد آمد. گفتنی است که خانواده‌ تائب‌، غیر از این‌ شهید، یک‌ جانباز (هادی‌ تائب‌) و یک‌ آزاده‌ (علی‌ تائب‌) نیز تقدیم‌ ایران‌ عزیز نموده‌اند. هادی‌ تائب‌ جانباز ده‌ درصد و برادرش‌ علی‌ که‌ مدت ۲۵ ماه‌ و ۹ روز از عمرش‌ را در زندان‌های‌ عراق‌ گذرانده نیز‌ از آزادگان‌ می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.