گیلان
کد خبر:232228
پ
photo_2021-12-03_07-11-51
انقلاب میرزا کوچک مینیاتوری از انقلاب اسلامی

استاندار گیلان : تلاش می کنیم سال آینده کنگره میرزا را به خوبی برگزار کنیم

استاندار گیلان در مراسم بزرگداشت صدمین سالروز شهادت میرزا و ۱۵۲ شهید روحانی گیلان در مصلای بزرگ امام خمینی رشت گفت : حق میرزا بسیار بیشتر از این است ، زیرا میرزا بر گردن تک تک ما حق دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، استاندار گیلان در مراسم بزرگداشت صدمین سالروز شهادت میرزا و ۱۵۲ شهید روحانی گیلان در مصلای بزرگ امام خمینی رشت با قدردانی از همه دست اندرکاران برگزاری این مراسم محوری گفت : حق میرزا بسیار بیشتر از این است ، زیرا میرزا بر گردن تک تک ما حق دارد.

اسدالله عباسی گفت : میرزا در ۲ جبهه جنگید هم در مقابل استکبار و طاغوت و هم در مبارزه با دشمنان خارجی که بر ایران سیطره داشتند مقابله کرد.
وی افزود : میرزا آنقدر دفاع کرد تا دوستان خائن او را لو دادند و تاریخ نشان داد که حق همیشه ماندنی است و از همه محققان می‌خواهیم واقعیت میرزا را به نسل حال و آینده بشناسانند.
استاندار گفت : وقتی میرزا سرش بریده شد مجلس آن زمان را به توپ بستند و دشمن بر کشور سیطره یافت و استعمار پیر انگلیس از همان زمان همه امتیازات را در ایران به دست گرفت و بعد هم آمریکا، تا زمانی که انقلاب شد.
اسدالله عباسی گفت : آزادیخواهی میرزا بر اساس دین و قران و ارزش‌ها و به پشتوانه مردم بود و حضرت آقا در گام دوم انقلاب هم منویات را بسیار دقیق بیان کرده اند.
وی با بیان اینکه قیام میرزا مینیاتوری از انقلاب اسلامی بود گفت : میرزا غریبانه مقاومت کرد و بر اساس دین و شریعت و قرآن حرکت کرد ، میرزا طلبه مبارزی بود که دین خود و ارزش‌های خود را تقدیم دشمن نکرد و ما نیاز به این داریم که روحیه انقلابی و ظلم ستیزی و مبارزه با بیگانه را احیا کنیم.
استاندار گفت : برای سال آینده تلاش می‌کنیم ردیف بودجه‌ای برای برگزاری کنگره میرزا دریافت کنیم و کنگره را به خوبی و در شان میرزا برگزار کنیم.
وی گفت : همه باید تلاش کنیم در راستای منویات رهبری و دولت آقای رییس فضای انقلابی و درست برای مردم گیلان فراهم کنیم تا مردم از لحاظ معیشتی هم مشکلی نداشته باشند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.