گیلان
کد خبر:233974
پ
۷۵۷۰۷۰۲_۹۵۱

وزیر کشور: حل مشکلات رشت حرکت جهادی میخواهد

وزیر کشور با تأکید بر اهمیت حل مشکلات شهرستان رشت گفت : این مشکلات پیچیده نیست و با کار جهادی رفع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، احمد وحیدی در جلسه شورای اداری شهرستان‌های رشت و خمام با بیان اینکه متاسفانه مشکلات در این شهرستان‌ها انباشته شده است افزود: باید با حرکت جهادی و بسیجی‌وار ، مشکلات شهر رشت به ویژه معظل پسماند را برطرف کنیم.

وی گفت : مشکلات در این شهرستان‌ها باید اولویت بندی شده و با کمک بخش خصوصی برای برطرف شدن آن تلاش کنیم.

وزیر کشور معضل زباله و پسماند را بزرگترین مشکل شهرستان رشت عنوان و بیان کرد: این مشکل گرچه بزرگ است، اما می‌توان با روحیه جهادی آن را برطرف کرد.

احمد وحیدی همچنین در خصوص سد لاستیکی و تعریض جاده‌های پرخطر شهرستان‌های رشت و خمام گفت: در این خصوص کار سخت و دشواری وجود ندارد و می‌توان تنها با همت مسئولان شهرستان و حمایت دولت این مسائل را پشت سرگذاشت.

وی اضافه کرد: گیلان یکی از حاصلخیزترین استان‌های کشور در بخش کشاورزی است ، که باید با کمک شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های استان از این فرصت حداکثر بهره را برد.

وزیر کشور به طرح تصفیه خانه فاضلاب رشت نیز اشاره و بر تکمیل طرح‌های آب و فاضلاب با کمک دولت تاکید کرد.

احمد وحیدی به تغییر کاربری زمین‌ها نیز اشاره و خاطرنشان کرد: تاثیر تغییر کاربری از تهدید آب زودتر نمایان می‌شود چرا کهحل مشکلات رشت حرکت جهادی میخواهد زمین‌های این منطقه بسیار حاصلخیز هستند و با تغییر کاربری، این زمین‌ها از بین می‌روند که باید جلوی این کار گرفته شود.

در جلسه شورای اداری شهرستان‌های رشت و خمام  محمدرضا احمدی از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی هم پسماند رشت و زباله سراوان، وضعیت نامناسب آسفالت و زیرساخت‌های شهری، کمبود بیمارستان مجهز، نامناسب بودن آب آشامیدنی و دفع غیراصولی فاضلاب و استاندارد نبودن جاده‌های رشت و خمام را از مهم‌ترین مشکلات این دو شهرستان بیان کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.