گیلان
کد خبر:237411
پ
۷۹۷۶۶۵۱_۱۲۹

مانور درمان اضطراری و تخصصی هلال احمر در رودبار

مانور درمان اضطراری و تخصصی تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان در روستای شهربیجار رودبار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر گیلان با بیان اینکه مانور سراسری بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر به صورت سالانه برگزار می‌شود گفت: این مانور، تمرینی برای اعضا و کارکنان است و برنامه‌هایی که داشتیم ابتدا با سناریوی امداد و نجات آغاز شد و از تیم‌های رهاسازی و انتقال مصدوم استفاده شد.

نهضت قنبرزاده با اشاره به اینکه این مانور در منطقه شهر بیجار رودبار برگزار شد گفت: در این مانور، بعد از عملیات امداد و نجات، مصدومان به درمانگاه واحد سامانه درمان اضطراری جمعیت هلال احمر انتقال و خدمات پزشکی، دارویی بهداشت روان، تغذیه بهداشت محیط، و مامایی و پرستاری ارجاع داده شدند.

وی افزود: در این سامانه تمام تجهیزات و خدمات یک درمانگاه عمومی در نظر گرفته شده و فرض بر این است که تمام زیرساخت‌های درمانی منطقه بر اثر حادثه نابود شده و جمعیت هلال احمر در کوتاهترین مدت این سامانه را برپا کرده و به مردم خدمات رسانی می‌کند.

معاون جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در قالب این مانور‌ها در کنار تمرین تیم‌های اعضای داوطلب، خدمات رایگان هم به مردم منطقه ارائه می‌دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.