گیلان
کد خبر:237590
پ
n00800167-b

چهار مشکلی که پیش روی دولت است +جزئیات

برخی می پرسند که چرا دولت به این اقدام دست زد و اساسا دولت می توانست به همان روند گذشته ادامه دهد چرا که مردم در اثر تبعات این تصمیم آسیب خواهند دید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،حسین خان بابازاده: عزم دولت برای برای عادلانه سازی ارز ترجیحی وارد فاز اجرا شده است. برخی می پرسند که چرا دولت به این اقدام دست زد و اساسا دولت می توانست به همان روند گذشته ادامه دهد چرا که مردم در اثر تبعات این تصمیم آسیب خواهند دید.

دولت در اجرای طرح عادلانه سازی یارانه‌ها با چهار مشکل  روبروست:

یک: برخی جریانات سیاسی مخالف دولت نظیر اصلاحات و احمدی نژادی در ادامه همان سیاست مخالفت دائمی و مغرضانه با دولت سیزدهم، با هر تصمیم دولت مخالف هستند و بالتبع حامیان این جریانات هرچند اندک هم تحت تاثیر این بدخواهی قرار می گیرند.

دو: متاسفانه برخی افراد که عمده آنها اصطلاحا در حال «غُرزدن» هستند، حتی حاضر نیستند یک مطلب یک صفحه ای و یا یک ویدئوی ۱۰ دقیقه ای پیرامون این طرح و سایر امور مهم کشور بخوانند تا موضوع برای آنها هم تببین و اقناع شوند.

سه: کاهش اعتماد به دولت امر قابل کتمانی نیست. این روند کاهش در دولت روحانی به مرز نابودی رسید. دولت آقای رئیسی هم وارث این بی اعتمادی است که باعث می شود کار دولت سخت تر شود.

چهار: تجربه تلخ مردم از رفتار برخی دولت های گذشته هم باعث شده است که برخی از مردم تصمیمات دولت به معنای قوه مجریه را فارغ از نوع تصمیم، نوع اجرا و افراد اجراکننده، همه را با یک چوب برانند.

با همه این تفاسیر برنامه ریزی، صداقت و شجاعت رئیس جمهور و دولت باعث شده است که این تصمیم تا اینجای کار به طور قابل قبولی وارد مرحله اجرا شود و علی رغم همه تلاش های جریانات بدخواه داخلی و ضدانقلاب خارج نشین، عموم جامعه همراهی خوبی با اجرای این طرح داشته اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.