گیلان
کد خبر:238210
پ
۵۷۱۵۵۶_۶۷۲
🌷 «یادی که دردلها هرگزنمی میرد یاد شهیدان است» 🌷

🌹جمعه های «شهدایی» احرار/ شهید «اصغر شفیعی» آستانه اشرفیه: امروز همه ما در معرض امتحان الهی هستیم

ای دلبستگان بدنیا ای کسانیکه دنیای زشت را فریفته و از جهاد در راه خدا باز داشته منتظر باشید تا سرانجام کارتان را ببینید امروز همه ما در معرض امتحان الهی هستیم.

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل؛هرجمعه باشما با شهدائیم،/🌹جمعه های «شهدایی» احرار/ شهید «اصغر شفیعی» آستانه اشرفیه: امروز همه ما در معرض امتحان الهی هستیم.

 

🌹می‌خواهیم هر جمعه کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز کنیم و با نامی و یادی از این ستاره‌ها شب کنیم ؛باشد که ادای دینی بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و …ان شاءلله.

 

 شهید «اصغر شفیعی» در اولین روز از فروردین ماه سال ۱۳۴۱ در خانواده ای مذهبی و متدین و پر جمعیت در روستای کیسم بالا از توابع شهرستان آستانه اشرفیه متولد شد.
وی فرزند هفتم خانواده بود، تحصیلات ابتدائی را در زادگاه و راهنمایی را در آستانه و دبیرستان را نیز مدتی در آستانه و چندی را در رشت و امکان نزد برادرش و بلاخره دیپلم خود را در آستانه اخذ نمود در دوران دانش آموز ممتاز و درسخوانی بود.
در اوقات فراغت خویش ضمن کمک در کار کشاورزی به خانواده به یاری مردم نیازمند و مستضعف و محروم میرفت و در امداد اینگونه افرادی می کوشید و به ورزش بدنسازی نیز بسیار علاقه داشت، از اوایل دوران کودکی نماز می خواند و روزه می گرفت و نسبت به انجام اینگونه عبادت‌ها هیچگونه کوتاهی را روا نمی دانست، در روزهایی که هنوز نسیم دلنواز آمدن حضرت امام (ره) درحال وزیدن بود وی هیچگاه سنگر مسجد و مکتب راترک نمی نمود و حضوری مستمر و مرتب در محافل مذهبی داشت وبه نصیحت و پند اندرز دادن مردم می پرداخت بعد از اخذ دیپلم با طی دوران آموزشی در چالوس و چندی نیز در منجیل به کردستان رفت و در قالب جندالله سنندج و به عضویت سپاه سنندج درامد وبه فعالیت پرداخت.
به شرکت در اجتماعاتی همچون نماز پرصلابت و وحدت آخرین جمعه بسیار تاکید می ورزید، بمدت دو سال و اندی در آنجا مستقر بود که بیشتر از دو یا سه بار مرخصی نداشت که سرانجام در تاریخ هفتم دی  ۱۳۶۲در روستای عباس آباد بانه در حین دفاع از تهاجم وحشیانه دمکرات بر اثر اصابت تیر و ترکش به بدن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
قسمتی از وصیت نامه شهید: ای دلبستگان بدنیا ای کسانیکه دنیای زشت را فریفته و از جهاد در راه خدا باز داشته منتظر باشید تا سرانجام کارتان را ببینید امروز همه ما در معرض امتحان الهی هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.