گیلان
کد خبر:238485
پ
۲۱۲۴۵۳_۲۸۶
🌷 «یادی که دردلها هرگزنمی میرد یاد شهیدان است» 🌷

🌹جمعه های «شهدایی» احرار/ برگی از زندگی شهید یوسف عزیزی شهرستان رودبار

شهید یوسف درتاریخ ۱۳۶۴/۱۲/۲۳ درمنطقه عملیاتی نوسود(شیخان) به درجه رفیع شهادت نائل آمدندو مزار پاکش درامازاده صلاح الدین روستای لیاول در ۶۵ کیلومتری شهرستان رودباری بخش عمارلو درکنار شهدای روستا می باشد.

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل؛هرجمعه باشما با شهدائیم،/🌹جمعه های «شهدایی» احرار/ برگی از زندگی شهید یوسف عزیزی شهرستان رودبار

 

🌹می‌خواهیم هر جمعه کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز کنیم و با نامی و یادی از این ستاره‌ها شب کنیم ؛باشد که ادای دینی بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و …ان شاءلله.

 

گذری بر دوران زندگی شهید یوسف عزیزی

شهید یوسف درتاریخ ۱۳۶۴/۱۲/۲۳ درمنطقه عملیاتی نوسود(شیخان) به درجه رفیع شهادت نائل آمدند

 شهید یوسف عزیزی در روستای سرمل از بخش عمار لو شهرستان رودبار استان گیلان چشم به جهان گشود و تحصیلات ابتدائی رادر همان روستا به اتمام رساند.

شهید بسیار خوش رو ومهربان بودند به همه کمک می کردند اخلاق خوب ایشان زبانزد همه اهالی روستا بود. شهیدیوسف مدتی بعداز تحصیل وهمچنین کسب امرار معاش بناچار به استان مازندران شهرستان تنکابن درشهر سلمانشهر درجوار شوهر خواهرشان مشغول به حرفه نجاری شدند ایشان باهوش و زکاوتی که داشتند خیلی  زود دراین فن سطح حرفه ای یادگرفتند بطوریکه توانست با درآمد کسب شده برای ادامه تحصیل در مدرسه شبانه شهر چالوس ثبت نام نماید و هر شب حدود ۳۰کیلومتر این مسیر را برود وادامه تحصیل دهد. درمدتی که ایشان دراین شهر بودند به فن کشتی روی آوردند و ورزش را بیشتر در سطح باشگاهی ادامه دادند پس از آن با فرارسیدن دوران اعزام به خدمت مقدس سربازی  درس وتحصیل رانیمه کاره رها کردند وقبل از فراخواندن ایشان به خدمت خودشان را به معرفی اعزام شدند.

شهید یوسف درسال ۱۳۶۳ اعزام و در همان ابتدا در زمان آموزش در منطقه عملیاتی غرب واسلام آباد غرب به عنوان بسیم چی مشغول خدمت بودند در طول خدمت سربازی چندین مرتبه برای دیدن خانواده به مرخصی آمدندایشان از جنگ برای مامی گفتندواز رشادت های همرزمان خود صحبت می کردندایشان چهره بسیار نورانی داشتند وعاشق جبهه وجنگ بودند که به مر خصی می آمدندبرای جبهه دلتنگی می کردند همیشه به ما سفارش می کرد با دیگران با خوشرویی برخورد کنید ونماز را بر پا بدارید وخدا را فراموش نکنید. شهید یوسف درتاریخ ۱۳۶۴/۱۲/۲۳ درمنطقه عملیاتی نوسود(شیخان) به درجه رفیع شهادت نائل آمدندو مزار پاکش درامازاده صلاح الدین روستای لیاول در ۶۵ کیلومتری شهرستان رودباری بخش عمارلو درکنار شهدای روستا می باشد.

خاطرات شهید: از زبان خواهر بزرگتر شهید که زمانی با ایشان هم زندگی کرده بود می فرمابند که روزی پیکر شهیدی درشهر سلمانشهر بردوش مردم بود وهمه مابرای تشیع به میدان شهر رفته بودیم شهید در حالیکه اشک در چشمانش جاری بود رو به من کرد و گفت خواهرم روزی من هم شهید می شود و اما تو مبادا گریه کنی. شهید در اخرین مرخصی روبه مادرش کردند وگفتند مادر شاید این آخر ین سفر و مرخصی من باشد نمی دانم که بر می گردم یا شهید می شوم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.