گیلان
کد خبر:27289
پ
333 – Copy

فرهنگ بسیجی تعالی بخش اقتصاد مقاومتی است.

خدایش هنوزهم مثل زمان جنگ سنگرمحکمی ساختید برای دفاع از انقلاب و ارزشهای نظام.


قرار بود ساعت 8 صبح تماس بگیریم تا وقتی را، برای بازید از پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل در نظر بگیرند؛ این همه ی توافق تماس شبانه ما با ایشان بود.

حوالی ساعت 07:15 دقیقه صبح، هنوز به کوچصفهان نرسیده بودم که گوشی موبایلم چهار دست و پا فریاد میزد!  خود سردار بود، بعد از سلام و احوال پرسی، پرسید: کجایی ؟

گفتم: حوالی کوچصفهان! گفت: آقا مثل اینکه ما دم درب دفترتان هستیما ! گفتم قرار ما این نبود که سردار!

گفت: قرارها را بهم زدم تا صبحانه را باهم باشیم، جبهه ای …!

pr fdk

به دم درب دفتر تحریریه که رسیدم، نان های سنگک را بر روی دستان مجروح اش دیدم، که یاد آور خاطرات آن دوران طلایی بود. نان و پنیر و چای جبهه ای، همه ی داشته های احرارگیل بودبرای پذیرایی از سرداری که حتی نامش بوی جبهه می داد. از بوی محمد اصغری خواه ، حسن رضوان خواه ،داوود حیدری و دکتر حبیبی پور گرفته، تا دیگر فرماندهان ورزمندگان شهید گردان کمیل و اخوی شهیدش آقا مسلم  و …

سردار محمدعلی (ابراهیم) حق بین، فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان، از یادگاران دوران طلایی 8 سال دفاع مقدس، میهمان ماست ،پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل.

حالا دیگر علاوه بر رزمندگان ، بسیجیان و جوانان گیلانی، مردم کردستان هم از سردار حق بین ، به نیکی یاد می کنند؛ اگر به او لقب  «کاوه » گیلان بدهیم، پر بی راه نگفته ایم. زیرا همچو سردار شهید کاوه، برای خدمت به مردم کردستان سر از پا نمی شناسد.

حق بین بعد از دفاع مقدس هم مردم کردستان را ترک نکرد . برای امنیت و آرامش آن ها همت گمارد. کم نیستند بزرگانی از این دست، که بی ادعا خدمت می کنند…

 سردار حق بین گفت: از این بابت که به پایگاه خبری  احرارگیل دعوت شده ام ، بسیار خوشحالم.

سردار ادامه داد: ابتدا در این فکر بودم، که چه راهی را برای صحبت با شما انتخاب کنم، که به ذهنم رسید، زیبنده تر از صحبت، درباره  انقلاب و  هم چنین پاسداری از آن، نیست.

222

حق بین از اهمیت حضور در سنگرهای نوین گفت و گفت: خدایش هنوزهم مثل زمان جنگ سنگرمحکمی ساختید برای دفاع از انقلاب و ارزشهای نظام.

شماها رو که در سنگر می بینم احساس امنیت می کنم خیلی توان و جسارت میخاد تا رزمنده ی دیروز خورا اینگونه در مقابل جنگ نوین دشمن ببیند . پیامک های شما را که می بینم  احساس خوشحالی می کنم به ما روحیه می دهد.

سردار حق بین، آنگاه با یاد آوری علل بروز انقلاب ها متذکر شد: هر انقلاب و  دگرگونی ای که در عالم رخ می هد، حرف های نو برای جامعه خود دارد، اصلا دنبال این نیستم، که بگویم این حرف نو مانند حرف دین خوب است، یا اینکه بد است، مانند حرف کمونیستی و سرمایه داری و …

 عقیده داریم، که این حرف نو، به این جهت که مردم جامعه به دنبالش می روند خوب است؛

انقلاب ما هم متاثر از این موضوع کلی است، اما وقتی به موضوعات جزئی ترش وارد می شویم، باید بپذیریم که عرصه هایی را برای جامعه خودمان نیز تعریف کنیم.

جانبازدوران دفاع مقدس، کم کم وارد مقوله انقلاب، از نگاه دولت مردان شد و اظهار داشت:

هرگاه هم بخواهیم یک انقلابی، چه انقلاب اسلامی و چه انقلاب های حکومت های دیگر را، مورد بحث و بررسی قرار دهیم و از آن نتیجه ای بگیریم، از موفقیت های آن، می توان میزان تحقق شعار هایش را بررسی کرد و نتیجه گرفت که آیا حکومت موفق بوده ، ماندگار است یا نه؟!

وی افزود: یکی از موضوعات انقلاب ها، عرصه اقتصادی ست، موضوعات دیگر نیز میتوان در، عرصه  های نظامی، سیاسی، اجتماعی و مهمترین آن ها عرصه فرهنگی تقسیم کرد.محققین باید پیشرفت های یک حکومت انقلابی را، دراین 5 دسته بررسی کنند.

رزمنده دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه هرگز اقتصاد، به تنهایی قادر به حل مشکلات بشر نیست، افزود: اینکه اقتصاد به تنهایی قادر است همه خواسته های مردم را برآورده کند، حرف منطقی و درستی نیست، اما اگر در یک جامعه بتوانیم چند موضوع اقتصادی ، فرهنگی ، نظامی، سیاسی، یا اجتماعی، ارائه دهیم، قطعا مردم آن جامعه راحت تر  زندگی خواهند کرد.لذا تاکید دارم که فرهنگ بسیجی تعالی بخش اقتصاد بویژه اقتصاد مقاومتی است.

فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان، افزود: امنیت یکی از موضوعات مهم زندگی انسان هاست، زیرا خداوند طوری ما انسان ها را آفریده است، که دوست داریم همیشه به دنبال آرامش باشیم. نکته ای که در ادعیه ، مناجات و قرآن کریم از آن بارها یاد شده است.

حق بین از نامگذاری سالها توسط مقام معظم رهبری، یاد کردند و یاد آور شدند:

نامگذاری سالها توسط حضرت آقا، کار بزرگی ست که آثار تحول اش برای آیندگان آشکار می شود. موضوع اقتصاد و فرهنگ، دو مقوله مهم به شمار میرود؛ و اقتصاد مقاومتی نیز از این بابت که باید چهار چوبی را معین کند، در برابر زیادی خواهی ها و تحریم ها، بسیار مهم است.

تعریف ها باید منطبق با واقعیت باشد

حضرت آقا می فرمایند: که باید آنقدر این اقتصاد ریشه داشته باشد که کسی نتواند ریشه اش را از بین ببرد، یعنی این که همیشه مقاومت کند، حتی اگر دشمنان یکباره آمدند و بمبارانش کردند هم، از بین نرود؛ یعنی نتواند به ریشه اقتصاد مقاومتی ضربه ای وارد کند.

حق بین گفت: اعتقادم این است که بحث اقتصاد مقاومتی باید  برای تک تک مردم ما یک عادت شود ، هرکس هر قدر که می تواند در این راه قدم بردارد، باید تلاش کند. اگر حتی یک باغ کوچک هم داریم باید یاد بگیریم که از آن می شود بهترین استفاده را کرد.

برخی ها فکر می کنند که حتما باید  منتظر بمانیم تا در کشور یک انقلاب اقتصادی رخ دهد، در حالی که هرگز چنین نمی شود؛ باید آستین ها را بالا زد.

سردارحق بین  با بیان اینکه در بحث فروش نفت، ما نیازی به کشورهای اروپایی نداریم اظهارداشت:

اگر دولت مردان مقداری کشور های حاشیه ایران را درک بکنند، ما هیچ نیازی به کشور های اروپایی و دور دست نداریم. این را با قاطعیت می توانم اثبات کنم. ما به راحتی میتوانیم نفت مان را در جوار مرز های خودمان به فروش برسانیم، و دست مان را بطرف دیگران دراز نکنیم.

متاسفم از اینکه باید بگویم:  مسئولان رده های میانی و بعضا بالای کشور ما، به این مهم توجه ای ندارند، حتی کارگزاران رده های سوم و چهارم هم به آقایان توصیه بکنند، باز هم  آن ها بر این عقیده هستند، که اگر نفت مان را در اروپا به فروش برسانیم، منفعتش بیشتر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.