گیلان
کد خبر:87564
پ
۱۵۱۴۷۸_۵۱۴

زحمات سردار شهید حاج محمود قلی‌پور در دوران دفاع مقدس نیاز به روشنگری دارد

سردار حق بین: بمنظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات کربلای ۲ علاوه برشهرستانها ، در رشت ۱۵ برنامه را ساماندهی کرده‌ایم که از طریق هیئت‌های مذهبی و مساجد رشت اجرا می‌شود.

به گزارش احرارگیل، سردار محمد علی حق بین امروز در نشست خبری ستاد یادواره سردار شهید حاج محمود قلی‌پور و شهدای کربلای ۲ اظهار داشت: زحماتی که سردار قلی‌پور برای مردم گیلان در دوران دفاع مقدس کشید مثال‌زدنی است و نیاز به روشنگری بیشتری دارد.

رئیس ستاد یادواره سردار شهید حاج محمود قلی‌پور و شهدای کربلای ۲ با بیان اینکه مردم گیلان از تیزهوشی و ولایتمداری بالایی برخوردارند افزود: مردم ما هر وقت که احساس کردند باید به میدان بیایند کم‌کاری نکردند و به‌خوبی در صحنه حاضر شدند و کمک‌های ۱۵۰۰ کامیونی مردم گیلان در کمک به جبهه‌ها را هیچ‌کس فراموش نکرده است.

فرمانده لشکر عملیاتی قدس گیلان با یادآوری شاخصه‌های مهم شهید قلی‌پور از جمله‌ ایثارگری و ولایتمداری وی اعلام کرد: سردار قلی‌پور در دومین روز جنگ به همراه تعدادی از رزمندگان گیلانی خود را به جبهه‌های نبرد رساند و در آبادان و قصرشیرین و سرپل ذهاب حماسه‌ها آفریدند.

حق بین به ۸ هزار شهید گیلانی دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: شهدای بزرگ و نامداری همچون شهید املاکی و شهید خوش سیرت به شهید قلی‌پور بارها ابراز ارادت کرده‌اند و او را فرمانده خود خوانده‌اند.

وی افزود: شهید قلی پور در تاریخ ۱۰ شهریور سال ۶۵ در حالی که فرماندهی عملیات کربلای ۲ را بر عهده داشت در نزدیک‌ترین محل به عملیات به همراه ۱۹۸ همرزم گیلانی دیگر به شهادت رسید و به فرموده مقام معظم رهبری “گیلانی‌ها در عملیات کربلای ۲، عاشورای دومی را آفریدند.”

رئیس ستاد یادواره سردار شهید حاج محمود قلی‌پور  و شهدای کربلای ۲ درباره برنامه‌های این ستاد گفت: از آنجا که شهید قلی‌پور مهجور مانده و زیاد درباره وی صحبت نشده‌ است، امسال با تشکیل این ستاد در هر کدام از شهرهای استان گیلان یک مراسم جهت یادبود شهدای کربلای ۲، به‌ویژه شهید قلی‌پور رادر حال برگزاری داریم و در رشت ۱۵ برنامه را در این زمینه ساماندهی کرده‌ایم که از طریق هیئت‌های مذهبی و مساجد رشت اجرا می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.