گیلان
کد خبر:94291
پ
IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۸۴۹۰۳

آئین «علم بندی» بقعه متبرکه امام زاده سید نصیر کیا(ع) روستای کویه سفلی برگزارشد + تصاویر

بیش از ۲قرن است که آئین«علم بندی» عزاداران حسینی روستای کویه سفلی شب سوم محرم الحرام در جوار بقعه متبرکه آقا سید نصیرکیا(ع) با حضور سیل عاشقان سالار و سرور شهدای کربلا به شیوه سنتی و باشکوه برگزارمی کردد.

به گزارش خبرنگار گروه  آئین و مذهب پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، بیش از ۲قرن  است که آئین«علم بندی» عزاداران حسینی روستای کویه سفلی  شب سوم محرم الحرام در جوار بقعه متبرکه آقا سید نصیرکیا(ع) با حضور سیل عاشقان سالار و سرور شهدای کربلا به شیوه سنتی و باشکوه برگزارمی کردد.

مردم خون گرم روستای کویه سفلی هرساله از مهیمانان خود که از روستاهای مجاور و نیزشهرهای دور و نزدیک خود را به  مراسم باشکوه«علم بندی» میرسانند بصرف شام پذیرایی می کند.

این سنت مذهبی هنگام غروب آفتاب و از ابتدای اذان مغرب بهمراه برپایی نماز جماعت مغرب و عشا شروع و تا پاسی از شب ادامه دارد.

IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۱۴۵۵ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۱۵۳۰ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۱۵۳۹ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۱۶۰۲ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۲۴۳۳ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۵۲۵۳ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۸۵۱۵۲ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۸۵۲۳۴ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۸۴۸۳۴ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۸۴۹۰۳ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۸۵۳۱۷ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۲۳۴۹ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۸۵۴۱۸ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۸۵۲۵۳ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۰۷۴۶ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۰۹۴۸ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۰۹۵۷ IMG_۲۰۱۵۱۰۱۶_۱۹۱۴۴۷

دیدگاه کاربران ۳ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.